Kalmar

Właściciel

Wyślij Wiadomość

Zawartość

6

Rejestracja

09-19-2018

Ostatatnia wizyta

03-07-2019, 04:38 PM
Znajdź wszystkie posty
Informacje o Kalmar
Tytuł: Administrator
Dołączył: 09-19-2018
Otrzymanych polubień: 29 (0.09 na dzień)
(Znajdź wszystkie lubiane tematyZnajdź wszystkie lubiane posty)
Rozdanych polubień: 2 (0.01 na dzień)
(Znajdź wszystkie lubiane tematyZnajdź wszystkie lubiane posty)
Dane kontaktowe użytkownika Kalmar
E-mail: Wyślij e-mail do użytkownika Kalmar
Najbardziej lubiany post użytkownika Kalmar
Tytuł posta Ilość polubień
Odpowiedź na feedback graczy 1
Tytuł tematu Kategoria Forum
Odpowiedź na feedback graczy Ogłoszenia
Treść
Na początek wspomnę, że droga do ustawienia idealnych tablic lootu, optymalnego spawnu zombie etc. jest długa i wyboista. Cały czas eksperymentujemy i szukamy złotego środka, aczkolwiek złoty środek nadal nie każdemu może się podobać. Celujemy w styl gry wywołujący u gracza troskę o bezpieczeństwo postaci, dreszczyk emocji przy przemieszczaniu się w świecie gry, a nie nudzącym bieganiu po miastach i militarkach lootując każdy budynek po zabiciu pięciu umarlaków.

"za duzo zombie oraz zbyt ciezko je ubic oraz zbyt malo amunicji na te realia" 
 Jak wyżej. Wytrzymałość zombie została zwiększona w ostatniej aktualizacji gry, ponoć "na próbę". Ten aspekt gry prawdopodobnie będzie ulepszany. Jeśli nie przez Bohemię, to przez nas. Jeśli o amunicję chodzi, to celowo jej spawn jest dość niski. Chcemy zachować kontrolę nad ilością amunicji trafiającej do rąk graczy, ale utrudnia to nam system spawnu lootu dayz, który czasami działa tak, jakby miał własne życie (dobrym przykładem jest złoty deagle, który w teorii powinien się spawnować raz na ruski miesiąc). Spawn będzie stopniowo, małymi krokami modyfikowany dopóki nie osiągniemy satysfakcjonującego efektu. Obieg amunicji z pewnością zwiększy też większa ilość graczy, dlatego nie chcemy teraz palnąć jakichś kosmicznych ilości, żeby nie zachwiać równowagi lootu."więcej aktywnej   administracji   lepsza reklama serwera   więcej eventów   możliwość organizowania eventów przez graczy   . to parę propozycji"
Z aktywnością administracji idealnie nie jest - to wiemy. Ale musicie też zrozumieć, że chłopaki z administracji robią to we własnym wolnym czasie, między pracą, rodziną, domem, nie otrzymując za to żadnej zapłaty. Nie możemy więc wymagać od nich nie wiadomo jakiej aktywności. Jeśli członek staffu znajdzie dziennie nawet tą godzinkę, dwie na sprawy serwerowe, to w moich oczach nie ma nic do zarzucenia. Tutaj równiez chcę przypomnieć, że rekrutacja do administracji jest nieustannie otwarta. Jeśli chcecie zasilić nasze szeregi, to proszę pisać prywatną wiadomość na naszym discordzie do Mr.Tomash87#5163.
Reklama serwera - Z reklamą serwera już pomalutku ruszamy. Niedługo pojawi się więcej streamów i filmów z naszego serwera oraz reklama na gotorp.pl (40.000 użytkowników).
Więcej eventów - Przyznaję, mimo że ostatnio był organizowany fajny event przez chłopaków z administracji, to trochę brakuje nam na to czasu. Będziemy starać się zorganizować coś w najbliższym czasie. Organizowanie eventów przez graczy jest jak najbardziej możliwe, zachęcamy do tego. Jeśli ktoś z was będzie miał wizję na event, to administracja z chęcią będzie asystowała i pomoże wam wprowadzić pomysł w życie."Mało amunicji, wiem że ilość zombie to nie wasza wina ale jest ich za dużo, za dużo słyszą, za mała różnorodność jeżeli chodzi o broń. I tak lubię ten serwer pozdrawiam :-)" 
Część argumentów poruszyłem w pierwszej odpowiedzi, odniosę się więc do pozostałych. Jestem przekonany, że wyostrzony słuch umarlaków to bug i zostanie on wkrótce naprawiony przez Bohemię. Różnorodność broni to coś, nad czym nadal pracujemy. Planuję wkrótce dorzucić do spawnu kilka karabinów bolt-action i pół-automatycznych (m.in. SKS). Długa broń automatyczna nadal będzie rzadkością dostępną do zgarnięcia na eventach i, być może, na crash site'ach (o ile uda mi się dobrze skonfigurować to dziadostwo Wink )"Plus - ilość zombie jest ok ,  minus- są za silne, wstarczy że zatakuje cię więcej niż 1 zombie oraz nie masz broni palnej tylko ręczną to jesteś martwy no chyba że masz ze sobą jakiś ludzi to wtedy jest jeszcze szansa. Ale takto serwer super" 
Też jestem fanem dużej ilości zombie! Wyjaśniłem Twoje argumenty w powyższych pytaniach. Dzięki za pozytywną opinię!"Minusy - Trochę za dużo zombie, ale co gorsze to są za agresywne i za czujne. Z siekierką nie ma szans. Dwa można połozyć, ale trzeci sie wydrze i mam na sobie od razu kilka więcej - tym bardziej że respią się jak głupie. Owszem, można sie skradać - tak jak dzis wybilem pojedyńcze zombie dookoła namiotów nad Czerno ale jeden mnie zauważył i z namiotów wybiegło od razu z 6 sztuk = pobudka na wybrzeżu. ;  Straszny lag w bazie podczas przeglądania beczek itp. ; Plusy - reszta modów. ; Największy plus serwera - Administracja" 
Myslę że gdy Bohemia naprawi już błąd z sokolim wzrokiem zedów, to mniej osób będzie narzekało na ich ilość. Lagi podczas otwierania niektórych obiektów to coś, czemu się przyglądamy od ostatniej aktualizacji, ale nie znaleźliśmy jeszcze rozwiązania tego problemu. Żaden z naszych modów nie ingeruje w ten system, więc przyczynę jest tym bardziej trudno namierzyć. Dzięki za ciepłe słowa!"(...) Moim zdaniem jako administracja zająłbym się najpierw poprawą regulaminu bo jest strasznie nie jasny przez co ludzie się gubią i nie wiedzą co dozwolone co nie. Dodałbym w końcu regulamin grup nawet gdyby regulamin nie byłby skończony bo wydaje mi się, że najważniejsze pkt. macie już rozpisane ;P. Nie podoba mi się resp złotego deagla, bo jest taki troche op i psuje całą immersje naszego serwera. (...)
Poza tym to widzę, że gracze mają często ból dupy o to, że np Dekorator biegał z akm albo Tomek z takowym biegał. To, że biegacie z takimi brońmi powinno mieć podstawy rp na przykład, że Na granicy Chernarusi grupa "białych" przechwyciła zrzut z "zewnątrz" i będą go przenosić szlakiem do swojego obozowiska. Tak samo @Mr.Tomash87 ☣ Napisaliście tutaj: https://www.dayzrp.pl/, że będą ONZ'ci i  Ruch Czerwonej Gwiazdy czy coś. I nie chce wam tu wypisywać jacy wy jesteście nie słowni i wgl tylko po prostu proponuje wam zamiast robić własną ekipę cywilnych przetrwańców moglibyście zrealizować ten pomysł tworząc pluton ocalałych żołnierzy ONZ czy Czerwonej Gwiazdy to zależy już od was. (...) Poza tym przecież w rp chodzi o to, żeby tworzyć solidną i spójną historie razem z innymi graczami. Wracając do administracji. Tomek pisałeś nie dawno, że nie jesteś w stanie wszystkiego ogarnąć dlatego proponowałbym, żebyś dodał paru supportów i awansował Dekoratora naszego jedynego @Community Supporta na Admina (Nie Head ale żeby miał dostęp do respienia rzeczorków itd). No bo w końcu jest jednym z najdłużej tu grających supportów i przyczynił się mocno do rozwoju serwa. (...)" 
Regulamin potrzebuje małego dopieszczenia, zgadzam się. Nad tym również pracujemy. Jeśli macie propozycje zmian, któryś punkt jest dla was niejasny, to zapraszam do działu propozycji. Z kolei regulamin grup jest już prawie że na wykończeniu. Wiem, że trochę już na niego czekacie, ale niestety ostatnio jest krucho z czasem, a nie chcemy wypuszczać niedokończonego regulaminu żeby uniknąć zamotania. O złotym deaglu wspominałem wyżej. Mi też jego spawn się nie podoba i będzie zmieniany. Co do akm'ów etc, to obecnie właśnie administracja wpuszcza takie bronie na serwer. Jeśli zobaczycie osobę z takim cudeńkiem na plecach, to dla was szansa na pozyskanie unikalnej zdobyczy. Co innego jeśli taka respiona broń (nie pozyskana IC) jest używana przez administratora przeciwko wam, w celu uzyskania przewagi - wtedy jest to przekroczenie uprawnień i powinniście bezzwłocznie napisać skargę z opisem sytuacji. Co do ONZ'u i Czerwonej Armii, to w świecie IC te frakcje cały czas działają na terenie Czernorusi. Aczkolwiek praktycznie rzecz biorąc, to rzadko kiedy ktokolwiek ich widuje (ostatnio jako UN grałem chyba tydzień temu), bo nie doszło jeszcze do sytuacji IC w której UN miałoby zacząć jakieś działania militarne, lub generalnie pokazać wzmożoną aktywność w regionie. Poza tym, nadal przygotowujemy ekipę do stałej gry w "niebieskich". Świat na naszym serwerze jest jeszcze młody, wszystko przyjdzie w swoim czasie. Mogę jeszcze powiedzieć, że rozważamy zrezygnowanie z czerwonej armii i pozostawienie kwestii komuchów w ręcach graczy. Co do awansów supporterów - z tego co wiem, ostatnio awanse się posypały. Dekorator ma już niemałe uprawnienia na serwerze."No jest wszystko w porządku, jest dobrze, dobrze dobrze robią, dobrze wszystko jest w porządku, jest git, pozdrawiam całą Legnicę, dobrych chłopaków i niech się to trzyma, dobry przekaz leci." 
Również pozdrawiamy Legnicę!

Odpowiedź na feedback graczy

02-17-2019, 12:26 AM Odpowiedzi: 0

Na początek wspomnę, że droga do ustawienia idealnych tablic lootu, optymalnego spawnu zombie etc. jest długa i wyboista. Cały czas eksperymentujemy i szukamy złotego środka, aczkolwiek złoty środek nadal nie każdemu może się podobać. Celujemy w styl gry wywołujący u gracza troskę o bezpieczeństwo postaci, dreszczyk emocji przy przemieszczaniu się w świecie gry, a nie nudzącym bieganiu po miastach i militarkach lootując każdy budynek po zabiciu pięciu umarlaków.

"za duzo zombie oraz zbyt ciezko je ubic oraz zbyt malo amunicji na te realia" 
 Jak wyżej. Wytrzymałość zombie została zwiększona w ostatniej aktualizacji gry, ponoć "na próbę". Ten aspekt gry prawdopodobnie będzie ulepszany. Jeśli nie przez Bohemię, to przez nas. Jeśli o amunicję chodzi, to celowo jej spawn jest dość niski. Chcemy zachować kontrolę nad ilością amunicji trafiającej do rąk graczy, ale utrudnia to nam system spawnu lootu dayz, który czasami działa tak, jakby miał własne życie (dobrym przykładem jest złoty deagle, który w teorii powinien się spawnować raz na ruski miesiąc). Spawn będzie stopniowo, małymi krokami modyfikowany dopóki nie osiągniemy satysfakcjonującego efektu. Obieg amunicji z pewnością zwiększy też większa ilość graczy, dlatego nie chcemy teraz palnąć jakichś kosmicznych ilości, żeby nie zachwiać równowagi lootu."więcej aktywnej   administracji   lepsza reklama serwera   więcej eventów   możliwość organizowania eventów przez graczy   . to parę propozycji"
Z aktywnością administracji idealnie nie jest - to wiemy. Ale musicie też zrozumieć, że chłopaki z administracji robią to we własnym wolnym czasie, między pracą, rodziną, domem, nie otrzymując za to żadnej zapłaty. Nie możemy więc wymagać od nich nie wiadomo jakiej aktywności. Jeśli członek staffu znajdzie dziennie nawet tą godzinkę, dwie na sprawy serwerowe, to w moich oczach nie ma nic do zarzucenia. Tutaj równiez chcę przypomnieć, że rekrutacja do administracji jest nieustannie otwarta. Jeśli chcecie zasilić nasze szeregi, to proszę pisać prywatną wiadomość na naszym discordzie do Mr.Tomash87#5163.
Reklama serwera - Z reklamą serwera już pomalutku ruszamy. Niedługo pojawi się więcej streamów i filmów z naszego serwera oraz reklama na gotorp.pl (40.000 użytkowników).
Więcej eventów - Przyznaję, mimo że ostatnio był organizowany fajny event przez chłopaków z administracji, to trochę brakuje nam na to czasu. Będziemy starać się zorganizować coś w najbliższym czasie. Organizowanie eventów przez graczy jest jak najbardziej możliwe, zachęcamy do tego. Jeśli ktoś z was będzie miał wizję na event, to administracja z chęcią będzie asystowała i pomoże wam wprowadzić pomysł w życie."Mało amunicji, wiem że ilość zombie to nie wasza wina ale jest ich za dużo, za dużo słyszą, za mała różnorodność jeżeli chodzi o broń. I tak lubię ten serwer pozdrawiam :-)" 
Część argumentów poruszyłem w pierwszej odpowiedzi, odniosę się więc do pozostałych. Jestem przekonany, że wyostrzony słuch umarlaków to bug i zostanie on wkrótce naprawiony przez Bohemię. Różnorodność broni to coś, nad czym nadal pracujemy. Planuję wkrótce dorzucić do spawnu kilka karabinów bolt-action i pół-automatycznych (m.in. SKS). Długa broń automatyczna nadal będzie rzadkością dostępną do zgarnięcia na eventach i, być może, na crash site'ach (o ile uda mi się dobrze skonfigurować to dziadostwo Wink )"Plus - ilość zombie jest ok ,  minus- są za silne, wstarczy że zatakuje cię więcej niż 1 zombie oraz nie masz broni palnej tylko ręczną to jesteś martwy no chyba że masz ze sobą jakiś ludzi to wtedy jest jeszcze szansa. Ale takto serwer super" 
Też jestem fanem dużej ilości zombie! Wyjaśniłem Twoje argumenty w powyższych pytaniach. Dzięki za pozytywną opinię!"Minusy - Trochę za dużo zombie, ale co gorsze to są za agresywne i za czujne. Z siekierką nie ma szans. Dwa można połozyć, ale trzeci sie wydrze i mam na sobie od razu kilka więcej - tym bardziej że respią się jak głupie. Owszem, można sie skradać - tak jak dzis wybilem pojedyńcze zombie dookoła namiotów nad Czerno ale jeden mnie zauważył i z namiotów wybiegło od razu z 6 sztuk = pobudka na wybrzeżu. ;  Straszny lag w bazie podczas przeglądania beczek itp. ; Plusy - reszta modów. ; Największy plus serwera - Administracja" 
Myslę że gdy Bohemia naprawi już błąd z sokolim wzrokiem zedów, to mniej osób będzie narzekało na ich ilość. Lagi podczas otwierania niektórych obiektów to coś, czemu się przyglądamy od ostatniej aktualizacji, ale nie znaleźliśmy jeszcze rozwiązania tego problemu. Żaden z naszych modów nie ingeruje w ten system, więc przyczynę jest tym bardziej trudno namierzyć. Dzięki za ciepłe słowa!"(...) Moim zdaniem jako administracja zająłbym się najpierw poprawą regulaminu bo jest strasznie nie jasny przez co ludzie się gubią i nie wiedzą co dozwolone co nie. Dodałbym w końcu regulamin grup nawet gdyby regulamin nie byłby skończony bo wydaje mi się, że najważniejsze pkt. macie już rozpisane ;P. Nie podoba mi się resp złotego deagla, bo jest taki troche op i psuje całą immersje naszego serwera. (...)
Poza tym to widzę, że gracze mają często ból dupy o to, że np Dekorator biegał z akm albo Tomek z takowym biegał. To, że biegacie z takimi brońmi powinno mieć podstawy rp na przykład, że Na granicy Chernarusi grupa "białych" przechwyciła zrzut z "zewnątrz" i będą go przenosić szlakiem do swojego obozowiska. Tak samo @Mr.Tomash87 ☣ Napisaliście tutaj: https://www.dayzrp.pl/, że będą ONZ'ci i  Ruch Czerwonej Gwiazdy czy coś. I nie chce wam tu wypisywać jacy wy jesteście nie słowni i wgl tylko po prostu proponuje wam zamiast robić własną ekipę cywilnych przetrwańców moglibyście zrealizować ten pomysł tworząc pluton ocalałych żołnierzy ONZ czy Czerwonej Gwiazdy to zależy już od was. (...) Poza tym przecież w rp chodzi o to, żeby tworzyć solidną i spójną historie razem z innymi graczami. Wracając do administracji. Tomek pisałeś nie dawno, że nie jesteś w stanie wszystkiego ogarnąć dlatego proponowałbym, żebyś dodał paru supportów i awansował Dekoratora naszego jedynego @Community Supporta na Admina (Nie Head ale żeby miał dostęp do respienia rzeczorków itd). No bo w końcu jest jednym z najdłużej tu grających supportów i przyczynił się mocno do rozwoju serwa. (...)" 
Regulamin potrzebuje małego dopieszczenia, zgadzam się. Nad tym również pracujemy. Jeśli macie propozycje zmian, któryś punkt jest dla was niejasny, to zapraszam do działu propozycji. Z kolei regulamin grup jest już prawie że na wykończeniu. Wiem, że trochę już na niego czekacie, ale niestety ostatnio jest krucho z czasem, a nie chcemy wypuszczać niedokończonego regulaminu żeby uniknąć zamotania. O złotym deaglu wspominałem wyżej. Mi też jego spawn się nie podoba i będzie zmieniany. Co do akm'ów etc, to obecnie właśnie administracja wpuszcza takie bronie na serwer. Jeśli zobaczycie osobę z takim cudeńkiem na plecach, to dla was szansa na pozyskanie unikalnej zdobyczy. Co innego jeśli taka respiona broń (nie pozyskana IC) jest używana przez administratora przeciwko wam, w celu uzyskania przewagi - wtedy jest to przekroczenie uprawnień i powinniście bezzwłocznie napisać skargę z opisem sytuacji. Co do ONZ'u i Czerwonej Armii, to w świecie IC te frakcje cały czas działają na terenie Czernorusi. Aczkolwiek praktycznie rzecz biorąc, to rzadko kiedy ktokolwiek ich widuje (ostatnio jako UN grałem chyba tydzień temu), bo nie doszło jeszcze do sytuacji IC w której UN miałoby zacząć jakieś działania militarne, lub generalnie pokazać wzmożoną aktywność w regionie. Poza tym, nadal przygotowujemy ekipę do stałej gry w "niebieskich". Świat na naszym serwerze jest jeszcze młody, wszystko przyjdzie w swoim czasie. Mogę jeszcze powiedzieć, że rozważamy zrezygnowanie z czerwonej armii i pozostawienie kwestii komuchów w ręcach graczy. Co do awansów supporterów - z tego co wiem, ostatnio awanse się posypały. Dekorator ma już niemałe uprawnienia na serwerze."No jest wszystko w porządku, jest dobrze, dobrze dobrze robią, dobrze wszystko jest w porządku, jest git, pozdrawiam całą Legnicę, dobrych chłopaków i niech się to trzyma, dobry przekaz leci." 
Również pozdrawiamy Legnicę!